CZYSZCZENIE, PRANIE DYWANÓW ORAZ WYKŁADZIN

Czystość i porządek panujący we wnętrzu domu czy mieszkania uchodzi za jedną z najważniejszych kwestii, wpływających na komfort życia i samopoczucie mieszkańców. Cotygodniowe porządki tylko pozornie doprowadzają powierzchnie pokojowe do czystości. Jednak warto wiedzieć, że najwięcej zanieczyszczeń gromadzi się tam, gdzie nie widać ich gołym okiem. Standardowym przykładem są dywany - dodatek dodający wnętrzu przytulności i stylu. Jest on jednak jednym z elementów wyposażenia domu, który najtrudniej zachować w czystości. Jak czyścić i dbać o dywan by zapewnić mu świeżość i ładny wygląd na jak najdłużej?

Samodzielne pranie dywanów

Czytaj więcej...

Porządek w mieszkaniu czy domu to ważna kwestia w jego ogólnym wyglądzie i prezencji. Dużo ładniej wygląda wnętrze wysprzątane, pachnące czystością i świeżością. Zwykłe cotygodniowe sprzątanie niestety daje tylko złudne poczucie porządku. Owszem, odkurzając, czy wycierając kurze pozbywamy się brudu zalegającego na podłodze czy powierzchni mebli. O wiele więcej brudu gromadzi się jednak poza zasięgiem naszego wzroku. Szczególnie narażone są na to dywany, które nie dość, że znajdują się na podłodze, na której lądują wszystkie zanieczyszczenia, to jeszcze mają strukturę, wprost idealną do osiadania brudu i kurzu. Mimo to, częściej wykonujemy takie czynności jak mycie okien, niż pranie dywanów, czego jednak absolutnie nie można pominąć. Istnieją na szczęście alternatywne sposoby na czyszczenie dywanów i wykładzin, które są znacznie skuteczniejsze, niż tradycyjny odkurzacz. 

Pranie dywanów

Czytaj więcej...

Czyste dywany azteckie

Czystość mieszkania lub domu to jeden z głównych czynników codziennego dobrego samopoczucia. Najwięcej kurzu osiada tam, gdzie nawet go nie widać - na różnego rodzaju tkaninach I materiałach. Prawdziwym siedliskiem niechcianego brudu są dywany. Ich struktura sprzyja odkładaniu się drażniących substancji między włosami. Dywany należy czyścić I prać - z tego zdaje sobie sprawę każdy posiadacz takiego dodatku. Bardzo ważne jest jednak by robić to regularnie. Dlaczego jest to takie istotne?

Czytaj więcej...

Czyszczenie wykładzin

Sprzątanie, czyszczenie dywanów, mycie okien, czyszczenie tapicerki samochodowej, czyszczenie dywanów Poznań.