CZYSZCZENIE, PRANIE DYWANÓW ORAZ WYKŁADZIN

Czyszczenie dywanów

Każdy użytkownik dywanów i wykładzin wie, jak istotne jest regularne czyszczenie tych powierzchni. Niestety zabiera ono również dużo czasu, energii, a korzyści bywają niewielkie. Jak więc przeprowadzać ten proces w sposób zapewniający dobre wyniki?

Zanieczyszczenia dywanowe

Zanieczyszczeniami widocznymi na pierwszy rzut oka są resztki jedzenia, plamy po napojach, włosy, piasek przenoszony pod podeszwą butów, a także znaczna ilość sierści, jeżeli w domu mieszkają również zwierzęta. Niewidoczne dla oka są natomiast roztocza, bakterie i grzyby stanowiące zagrożenie dla zdrowia domowników i będące bezpośrednią przyczyną powstawania alergii. Oprócz tego w dywanach można znaleźć również pyłki i ich zarodniki, które potrafią ukrywać się tam przez długie miesiące jednocześnie namnażając. Dywanowe poszycie upodobały sobie także zarodniki pleśni - z tego względu należy pamiętać zawsze o dokładnym wysuszeniu powierzchni. Najgorszymi zanieczyszczeniami są jednak pestycydy i chemikalia, które mogą tam trafić chociażby podczas malowania, kiedy dywan nie był odpowiednio zabezpieczony.

Jak wygląda czyszczenie dywanów metodą ekstrakcji?

Pranie wykładzin i dywanów metodą ekstrakcji możemy podzielić na dwa etapy. Pierwszy z nich to spryskanie powierzchni odpowiednim roztworem środków czyszczących, odczekanie około 10 minut na rozpuszczenie brudu. Drugi etap to odessanie brudu za pomocą dyszy ekstrakcyjnej przyrządu. Nie wolno zapomnieć o wypłukaniu dywanu przy użyciu czystej wody i dokładnym wysuszeniu. Na koniec warto go jeszcze dokładnie odkurzyć. 

Urządzenia niezbędne do przeprowadzenia dokładnego czyszczenia

Wśród wielu firm znajdujących się w branży sprzątającej na pierwszym miejscu warto wymienić markę Kärcher. Jest ona synonimem innowacyjności i produktów najwyższej klasy. Wypromowała ona produkcję sprzętu wysokociśnieniowego z podgrzewaniem wody. W ofercie urządzeń czyszczących dywany znajdziemy odkurzacze piorące oraz odkurzacze z filtrem wodnym. Drugie spośród wymienionych są w szczególności polecane osobom wrażliwym na alergie oraz właścicielom zwierząt domowych. Dokładnie usuwają wszelkie roztocza, zarodniki i pyłki, nie wymagają stosowania worków filtracyjnych, ponieważ zabrudzenia trafiają bezpośrednio do kąpieli wodnej. Świetnie sprawdzą się w przypadku każdego rodzaju dywanów i wykładzin. Odkurzacze piorące przeznaczone są głównie do czyszczenia wykładzin tekstylnych, podłóg twardych oraz tapicerki (samochodowej bądź meblowej). 

Przeprowadzenie szeregu zabiegów czyszczących samodzielnie w sposób zapewniający dobre efekty jest trudne do wykonania. Ponadto niezwykle czasochłonne, a użytkownik zwykle szybko się męczy i łatwo poddaje, przez co dokładność całego zabiegu diametralnie się zmniejsza. W takim wypadku wato jednak skorzystać z usług specjalisty. Firma Cleaning Karcher Poznań zajmuje się usługami prania dywanów i czyszczenia tapicerek metodą ekstrakcji. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna zarówno dla samego dywanu jak i jego użytkowników, dzięki użyciu oryginalnych środków chemicznych.

Czyszczenie wykładzin

Sprzątanie, czyszczenie dywanów, mycie okien, czyszczenie tapicerki samochodowej, czyszczenie dywanów Poznań.