Super Karcher Poznań – czyszczenie, pranie dywanów oraz wykładzin

Mycie okien

Kiedy najlepiej jest myć okna?

Najlepszym i najbardziej odpowiednim dniem do mycia okien jest dzień pochmurny, ponieważ ostre słońce sprawia, że powierzchnia szyb bardzo szybko wysycha, przez co powstają różne smugi i zamazania. Jeżeli planuje się mycie witryn i ram okiennych, należy zrobić to przed umyciem szyb. Na samym początku trzeba zetrzeć z nich kurz, a jeżeli to nie wystarczy -  umyć je na mokro oraz całkowicie wytrzeć do sucha. Ramy okienne, które wykonane są z tworzywa sztucznego można użyć między innymi preparatem, który przeznaczony jest do czyszczenia różnych powierzchni plastikowych. Następnie należy je wypolerować, by w żadnym wypadku nie dopuścić do powstawania nieestetycznych smug.

Przy przystąpieniu do mycia, pierwszą rzeczą, jaką należy wykonać jest zwilżenie ścierki, ewentualnie gąbki wodą z detergentem. Trzeba zacząć od góry. Niektórzy praktykują zmywanie szyby jedynie czystą wodą, a potem wycierają je do sucha irchą. Jednakże metoda mycia, jaką się obierze zależy głównie od stopnia zabrudzenia okien, a także od tego, jak często się je czyści. Po przetarciu szyb czystą wodą albo wodą z płynem,  koniecznym jest zebranie nadmiaru wilgoci za pomocą ściągacza, albo ewentualnie wytrzeć okna do sucha czystą szmatką, która nie pozostawia śladów. By uzyskać efekt olśniewająco czystych szyb można je skrupulatnie wypolerować zgniecioną gazetą.

Jak często myć?

Utarło się, że mycie okien powinno się odbywać około cztery razy w roku, w tym dwa razy ze skrupulatnym wyczyszczeniem ram okiennych. Częstotliwość zależy również od okolicy, w jakiej się mieszka.  Logicznym jest, że okna, które wychodzą na ruchliwą ulicę, albo teren, w którym unosi się dużo kurzu i pyłu, potrzebują, by częściej je myć, niż przykładowo te z widokiem na park, czy ogródek. Okien nie powinno się myć w czasie zarówno dużego upału, jak i mrozu.

Parę rad i wskazówek

By okna nie parowały, najlepiej jest zaraz po umyciu przetrzeć je szmatką z niewielką ilością gliceryny. Jeśli celem jest odświeżenie jedynie mało zabrudzone szyby, można spokojnie przetrzeć je najpierw  wilgotną gazetą, a następnie suchą. Farba drukarska pochodząca z  gazety z pewnością nada szybom dodatkowy połysk. 

Złym pomysłem jest czyszczenie okien tylko i wyłącznie suchym szmatkami, gdyż brud, który jest obecny na szybie może powodować różne zarysowania. Dodatkowo do mycia okien nie stosuje się mydła, ponieważ pozostawia ono trudne do wyczyszczenia ślady. 

Jeśli szyba posiada plamy ze świeżej farby, trzeba powierzchnię przetrzeć zamoczoną w odpowiednim rozpuszczalniku szmatką. Na przykład do farb olejnych nada się terpentyna, natomiast do wodorozcieńczalnych - woda. Jeżeli plamy z farby są już stare i wyschnięte, można je delikatnie zeskrobać z pomocą żyletki, czy skrobaka. Trzeba jednak uważając, by nie zarysować powierzchni szyby. Mogą wystąpić także ślady po kicie. Je dobrze jest przetrzeć roztworem amoniaku (jednak trzeba być ostrożnym, ponieważ jest to bardzo silna trucizna), albo bardziej nietypowo - zimną herbatą.

SuperKarcher

Sprzątanie, czyszczenie dywanów, mycie okien, czyszczenie tapicerki samochodowej, czyszczenie dywanów Poznań.

Kontakt

Super Karcher Poznań
Przepiórcza 25a/3
Poznań, Wielkopolskie 60-162
tel. 663 763 604
kontakt@superkarcher.pl