Super Karcher Poznań – czyszczenie, pranie dywanów oraz wykładzin

Czyste okna

Mycie okien jest to jedno z najbardziej rutynowych czynności porządkowych, jakie wykonywane są we wszystkich mieszkaniach, domach, biurach, czy budynkach użyteczności publicznej. Okna zazwyczaj myje się podczas większych porządków, na przykład na wiosnę, Wielkanoc, czy Boże Narodzenie. 

Okna domowe głównie myje się właśnie w czasie przedświątecznym. Wówczas w mieszkaniach zachodzą intensywne prace mające na celu sprawienie, by każdy kącik domu lśnił niczym diament. W tym okresie także (żeby nie powiedzieć: głównie) wszyscy myją swoje okna i witryny. W innych przypadkach z reguły ludzie nie mają wolnej chwili, by zająć się takimi sprawami. Jednakże dobrze jest znaleźć jakąś lukę w rozpisce i zaplanować czyszczenie szyb około raz na trzy, czy cztery miesiące, jeśli chodzi o mycie zewnątrz. Natomiast mycie powierzchni wewnętrznej powinno się odbywać mniej więcej co cztery, pięć tygodni. Po co jednak aż tak się wysilać i regularnie myć okna? Przecież nie zawsze są jakoś szczególnie brudne. Na pewno istnieje potrzeba robienia tego tak często?

Odpowiedź na ostatnie pytanie może nie być satysfakcjonująca dla niektórych. Tak, okna powinny być regularnie myte. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że mycie witryn i okien nie jest jedynie zwykłą poprawą wyglądu mieszkań, biur, czy też innych obiektów budowlanych. Jeżeli zanieczyszczenia znajdują się na oknach przez długi czas, po prostu go niszczą. Zarówno stolarka, jak i szyba z pewnością będą w dużo lepszej kondycji, kiedy brud będzie konsekwentnie i skrupulatnie usuwany. Dodatkowo, jeśli będzie się dbać o okna, na pewno będą służyć o wiele dłużej, niż gdyby się je zostawiło samym sobie. Poza tym, gdy minie już dużo czasu, niektóre zabrudzenia mogą być naprawdę trudne do usunięcia.

Dodatkowo dobrze jest co jakiś czas sprawdzać aktualny stan stolarki okiennej. Okna przez cały czas muszą stawiać opór różnym wahaniom temperatur, opadom, czy też dużemu nasłonecznieniu. Dodatkowo są też parę razy dziennie otwierane, zamykane, ewentualnie ryglowane. Kiedy się je pozostawi samemu sobie, mogą przestać spełniać swoją rolę, czyli utracą szczelność, a także ładny wygląd. Dodatkowo zamykanie oraz otwieranie będzie o wiele trudniejsze. Kiedy umyje się porządnie wszystkie okna, nie tylko zadba się o ich ogólną kondycję, ale także użytkownik będzie w stanie lepiej ocenić stan ramy albo uszczelek. Te ostatnie po umyciu dobrze jest powlec środkiem konserwującym.

Ostatnim przykładem dotyczącym tego, że warto jest myć regularnie okna jest fakt, że czyste okna dają więcej światła i przejrzystości w pomieszczeniu. Chociaż może się to wydać oczywiste, ale prawdopodobnie standardowy użytkownik nie docenia skali różnicy pomiędzy umytą, a zabrudzoną szybą. Wystarczy „zapomnieć” o oknach na parę tygodni, aby do mieszkania wpadało o 30, czy też 40% mniej światła słonecznego. Jest to  bardzo dużo, zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę to, jak ważne jest naturalne oświetlenie dla  samopoczucia każdego człowieka.

SuperKarcher

Sprzątanie, czyszczenie dywanów, mycie okien, czyszczenie tapicerki samochodowej, czyszczenie dywanów Poznań.

Kontakt

Super Karcher Poznań
Przepiórcza 25a/3
Poznań, Wielkopolskie 60-162
tel. 663 763 604
kontakt@superkarcher.pl